Яким буде світ після kopoнaвipycy? Звісно іншим. Наскільки іншим? — блогер

Viktor Leshyk

Після винайдення кулемета (1883 рік) і kpuвавого застосування його в англо-бурській вiйнi тодішні газети писали: світ вже ніколи не буде таким, як тепер. Вiйнa після винайдення такої збpої масового знищення стала неможливою.

Після Першої світової війни і пандемії іспанського грипу там же писалося: світ докорінно змінються. Він вже ніколи не буде таким, як до серпня 1914 року.

Після підписання з Німеччиною Акта про капітуляцію і звільнення в»язнів концтаборів філософ Теодор Адорно навіть в серцях написав: писати вірші після Освенціума — це варварство…

А потім був «інший світ» після Хіросіми й Нагасакі, після польоту Гагаріна і Карибської кризи, після розвалу СРСР, після атаки на США у вересні 2001 року…

Чи буде світ іншим після короновірусу? Звісно. Наскільки іншим? Рівно настільки наскільки зміниться психологія масової людини. В цілому карантин показав, що значна частина людства готова жити на певні невеликі щомісячні суми від уряду і розважатися в інтернеті.

Гадаю, що прибічники «безумовного доходу» будуть все більше перемагати, країна за країною. Чи буде то комунізм, про який писав Карл Маркс чи суспільство за Оруелом, де Великий Брат за щомісячні виплати поставить усіх під тотальний контроль, дізнаємося вже дуже і дуже скоро.